Tund aega, et hinge minna

viire1
viire2
viire3 viire4 viire6 viire7 viire8
 Pildid: Gabriela Liivamägi

See on lugu lähedusevajadusest ja -hirmust, soorollide lõksudest, hingetutest käitumismustritest, võimalusest kellegi elus midagi tähendada ja keegi olla, peidetud vägivallast suhetes, andestamisest ja selle mõistmisest, maailmast, kus suheldakse väljamõeldud inimestega, üksindusest. Kangelannat põletab tahe murda läbi pealesurutud mustritest ja leida tee, mis viiks ta tõeni.

„Tund aega, et hinge minna” võitis preemia 2012. aasta suvel “Monomaffia” festivalil ja Eesti Teatri Agentuuri korraldatud mononäidendivõistlusel. Žürii tõdes, et mononäidend on seni Eestis olnud üsna haruldane žanr, pealegi on alati palju rohkem rolle kirjutatud meestele, kuid see preemiatöö pakub suure ja puudutava rolli just näitlejannale.
Lavastaja: Kristel Leesmend
Lava- ja kostüümikujundus: Nele Sooväli
Muusika: Tõnis Leemets

Näitleja: Viire Valdma

 Esietendus: 16. veebruaril 2013 Eesti Draamateatri väikeses saalis.

/

“An hour to be touched” is a play about the need for intimacy and the fear of it, the traps of gender roles, the soulless behavioral patterns, the possibility of being and meaning something in someone’s life, the hidden violence in relationships, forgiveness and the understanding of it, the world where we communicate with an imaginary someone, loneliness. The heroine faces a desire to break through the imposed patterns and find a way that would lead her towards the truth.
Actress: Viire Valdma
Director: Kristel Leesmend
Stage and costume design: Nele Sooväli
Music: Tõnis Leemets
Photos: Gabriela Liivamägi
Premiere in Eesti Draamateater on the 16th of February 2013